10-12. oktoobril 2018 toimus Prantsusmaal Caen’is COBALT projekti kolmas kohtumine. Kohtumine oli töine ning edukas, arutati projekti edasiminekuid ja tulevasi kohustusi.

Praeguseks on projekt jõudnud sellesse faasi, kus tehnilised partnerid arendavad  digitaalset õppeabivahendit ning on ka valmis saanud esmase kondikava. Esialgsele versioonile lisatakse erinevaid funktsioone, mis õpetajate arvates ja kogemustest tulenevalt aitavad kognitiivsete õpiraskustega õppijatel omandada paremini vajalikke teadmisi.

Esmast versiooni äpist tutvustati nii projekti partneritele, kui ka esimestele õpetajatele koolides, mida projekti kohtumise raames külastati. Kohtumisel külastati Lycée Flora Tristan kutsekooli ning EREA Yvonne GUEGAN kooli, mis on regionaalne kool kohandatud õppimisega.

Projektis algab äpi katsetamise faas, teha kindlaks, et kõik funktsioonid töötavad ning vajadusel neid muuta ja kohandada. Erinevas arendamisfaasis olevat äppi lastakse proovida ka õpetajatel ja teistel tugitöötajatel igas partnerorganisatsiooni riigis, välja selgitamaks kõige olulisemat.

Lisaks äpi tehnilisele poolele, panevad kõik partnerid suurt rõhku ka sisu väljatöötamisele, mis peaks olema piisavalt universaalne, et sobiks nii Eesti, Inglismaa, Prantsusmaa kui ka Rumeenia õppekavadega. Kuid on vajadusel kohandatud.

Projekti raames plaanitakse välja töötada õppematerjalid toitlustusvaldkonna õpilastele, hügieeni, tööohutuse, suhtlemise ning toiduvalmistamise õppekava õpiväljundite saavutamiseks.

Järgmine projektikohtumine toimub Inglismaal aprillis 2019.

Projektiga kursis olemiseks ning tulemuste ja edusammude jälgimiseks vaata:

https://www.facebook.com/cobalteu/

COBALT ametlik kodulehekülg