18.-20. novembril 2019 toimus Rumeenias Suceavas COBALT projekti kohtumine. Päevad olid täis huvitavat tegevust ja ettevalmistusi eesootavaks äpi katsetamiseks.

Vaatasime kogu meeskonnaga läbi meie arengud õpivahendi tehnilisel täiustamisel ja pidasime plaane järgmisteks sammudeks. Suure ülesandena saime salvestatud koostööpartnerite kodukeeles  õppevideod, mis on abiks rakenduse esmakasutajatele. Kuna rakenduse katsetamine on ees juba järgmisel aastal, on väga tähtis, et meie koolid saaksid vajadusel vaadata ja kuulata juhist oma emakeeles ja rahulikult kõik äpi funktsioonid läbi proovida.

Lisaks külastasime Suceavas kaasava hariduse koolikeskust, mis on rumeenlaste koostööpartner ja osaleb samuti rakenduse testimisel. Tutvusime erikooli võimalustega digitaalses õppes ja saime põneva ülevaate, kuidas toimub neil praktiline erialaõpe ja milline psühholoogiline abi on õpilastele tagatud.

Kohtumise lõpus osalesime Suceava ülikoolis projektide esitluse üritusel ja saime ülevaate, milliseid võimalusi on kool kasutanud riigis erinevate valdkondlike arengute toetamiseks.

Projektiga kursis olemiseks ning tulemuste ja edusammude jälgimiseks vaata:

https://www.facebook.com/cobalteu/

COBALT ametlik kodulehekülg